„SiejeMY Słońce” udział pierwszaków w akcji Fundacji Ekologicznej Arka

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » „SiejeMY Słońce” udział pierwszaków w akcji Fundacji Ekologicznej Arka

2018-05-15

10 maja, o godzinie 10.00, na placu Bolka i Lolka w Galerii „Sfera”  Fundacja Ekologiczna Arka zainaugurowała ogólnopolską akcję edukacyjną „SiejeMy Słońce” w której wzięli udział nasi pierwszacy, uczniowie klasy 1c. Wraz z ekologami dzieci zasadziły wyhodowane sadzonki słoneczników do doniczek z recyklingu, wykorzystując ziemię pozyskaną z przydomowych kompostników.

Akcja ma na celu promowanie prostych działań ekologicznych, w szczególności skupionych na pomocy pszczołom i ptakom.  Organizatorzy będą promować zakładanie ekologicznych ogrodów owocowo-warzywnych. Produkując owoce i warzywa we własnym ogrodzie w sposób przyjazny dla środowiska mamy zdrowszą żywność i ogromną satysfakcję. Całemu spotkaniu towarzyszyły niezwykłe emocje, tym bardziej, że byli tam obecni dziennikarze z lokalnych stacji radiowych, którzy przeprowadzali z małymi przyrodnikami  krótkie wywiady. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat ekologii, a dziennikarze byli pod wrażeniem ich niezwykle rozległej znajomości tematu. Potem jeszcze  pierwszaki rozdawały mieszkańcom naszego miasta koperty z nasionami słoneczników, z których mają powstawać ekologiczne, słoneczne zakątki.

To była wyjątkowo ciekawa i przyjemna lekcja przyrody!