FRANCISZEK BARAŃSKI

Dwójkowicz z pasją » FRANCISZEK BARAŃSKI

Franek jest uczniem klasy 7 A. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął 10 lat temu, w wieku 3 lat. Rodzice zarazili go pasją do narciarstwa i pod ich okiem stawiał pierwsze kroki na stoku. W wieku 10 lat Franek zamienił narty na deskę snowboardową. Od tamtej pory wiele się zmieniło, a realizacja pasji nabrała zupełnie innego wymiaru. Franek jest członkiem KS Progres Bielsko-Biała oraz zawodnikiem Wojewódzkiej Kardy Snowboardu. Na treningi jeździ do Andrychowa, by na Czarnym Groniu doskonalić umiejętności sportowe. Na zgrupowania wspólnie z trenerem i kolegami z klubu wyjeżdża do Austrii.

- Największą przyjemność daje mi jazda na desce oraz tricki, które wykonuje się w konkurencji slopestyle. Spośród talii snowboardowych tricków moim ulubionym jest boardslide pretzel który polega na jeździe po rurce, a podczas zeskoku wykonuje się w powietrzu obrót o 270 stopni.

A teraz to co najważniejsze, ogromne sukcesy Franka w tym sezonie!

• w dniu 12 lutego 2023 roku odbył się Puchar Polski w Białce Tatrzańskiej, gdzie zdobył III miejsce w konkurencji Big Air, w kategorii wiekowej Junior Młodszy,

• w dniach 18 - 19 lutego 2023 roku odbył się Puchar Polski w Zakopanem, gdzie zdobył:
    -  pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji Slope Style, w kategorii wiekowej Junior Młodszy,
    -  trzecie miejsce i brązowy medal, w konkurencji Big Air, w kategorii wiekowej Junior Młodszy,

•  W Ogólnej Klasyfikacji Pucharu Polski Franek zajmuje bardzo wysoką drugą pozycje.

• podczas tegorocznej XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem  uzyskał:
    - III miejsce w konkurencji Slope Style, w kategorii wiekowej Junior Młodszy,
    - IV miejsce w konkurencji Big Air, w kategorii wiekowej Junior Młodszy.

W planach Franka jest występ w przyszłorocznym World Rookie Tour w Austrii, gdzie chciałby stanąć w szranki z zawodnikami z całej Europy.

Poza sezonem zimowym Franek uwielbia jazdę na rowerze Downhill'owym, kolarstwo grawitacyjne, gdzie trenuje pod okiem Mateusza Balińskiego, który jest mistrzem Polski enduro i .. kitesurfing czyli sport wodny, w którym porusza się na desce, do której przymocowany jest latawiec.

Trzymamy kciuki za realizację wszystkich marzeń sportowych!