Biblioteka

O szkole » Biblioteka

   

   

   

   

  Godziny Pracy Biblioteki:
  Poniedziałek 08.30 – 15.00
  Wtorek 08.30 – 13.25, 15:30 – 16:30
  Środa 08.30 – 15.00
  Czwartek 08.30 – 12.35, 13.35 – 16:30
  Piątek 07.30 – 11.30


  Fachową i miłą obsługę zapewnia bibliotekarz: mgr Anna Piątek


   

  W naszych zbiorach znajdziesz:
  - bogaty zestaw lektur do poszczególnych klas,
  - ciekawe pozycje z literatury pięknej oraz młodzieżowej uzupełniane o nowości wydawnicze – w miarę możliwości,
  - księgozbiór podręczny w postaci encyklopedii, słowników, leksykonów, albumów popularnonaukowych,
  - filmowe adaptacje lektur oraz płyty CD z bajkami oraz filmami przyrodniczymi,
  - czasopisma przyrodnicze,
  - dokumenty z życia szkoły,
  - materiały tematyczne tworzone na potrzeby uczniów i nauczycieli.

  Biblioteka posiada również lektury do najnowszej podstawy programowej!

  Zapraszamy uczniów do czytania literatury w języku angielskim.
  Biblioteka posiada bogatą ofertę książkową w oryginale
  - dla uczniów klas IV-VI
  - serię książek w wersji polsko-angielskiej dla uczniów klas I-III

  Biblioteka co miesiąc organizuje konkursy czytelnicze oraz czytelniczo - plastyczne, w których można wygrać atrakcyjne nagrody oraz sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość. Informacje o konkursach znajdują się na gazetkach w budynkach A i B oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Konkursy”.

  Biblioteka szkolna aktywnie włącza się w wydarzenia kulturalne na terenie placówki, organizuje wystawy książek oraz zajęcia czytelnicze.
  W roku szkolnym 2018/20 przystąpiliśmy do IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.

  Ważnym wydarzeniem w życiu biblioteki była wizyta pana Waldemara Cichonia autora książek dla dzieci, w tym lektury szkolnej „Cukierku, ty łobuzie”. Uczniowie z klas 1 – 3 mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób powstaje książka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści
  o wybrykach kota Cukierka, po czym same zadawały pytania autorowi.

  W roku szkolnym 2018/2019 nasi nauczyciele i uczniowie uczestniczą w projekcie „Nauczyciel z książką”. Przez cały rok szkolny, tj. od października do czerwca, uczniowie, biorący udział w projekcie, przeprowadzają mini-wywiady z wybranymi nauczycielami. Każdy nauczyciel wybiera i czyta książkę, która, według niego, jest ciekawa i może zainteresować młodzież szkolną. Głównymi celami projektu są: promocja książek, zachęcenie młodzieży do sięgania po literaturę oraz umocnienie autorytetu nauczyciela, który niezależnie od nauczanego przedmiotu, czyta książki.


  Co roku w listopadzie odbywa się ważne wydarzenie w bibliotece – Pasowanie na Czytelników uczniów klas pierwszych – dzieci, po obejrzeniu przedstawienia przygotowanego przez starsze koleżanki, dowiadują się w jaki sposób należy korzystać z biblioteki, jak szanować książki oraz poznają zbiory biblioteczne. Przyszli czytelnicy muszą wykazać się wiedzą, rozwiązując zagadki dotyczące znajomości baśni. Na koniec dzieci składają uroczystą przysięgę, po czym następuje wręczenie pamiątkowych dyplomów i wypożyczenie pierwszej książki.

  Biblioteka dysponuje wydzielonym miejscem, gdzie uczniowie mogą spędzić czas po lekcjach, odrabiając zadania domowe w ciszy bądź poszerzać swoją wiedzę dzięki księgozbiorowi podręcznemu. Posiadamy także dwa stanowiska komputerowe, które służą uczniom do celów edukacyjnych.

   

   

  Organ prowadzący:

   logo Towarzystwo szkolne

  Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

   A. Frycza Modrzewskiego 12

  43-300 Bielsko-Biała

  www.towarzystwo.rejbb.pl

  Adres

  Szkoła Podstawowa nr 2

  Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

  Plac Marcina Lutra 7

  43-300 Bielsko-Biała

  Tel./Fax: 33 812 44 96

  E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

   

  IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

  Boisko: 603304499

  Godło