JAKUB HOŁDYK

Dwójkowicz z pasją » JAKUB HOŁDYK

Jakub Hołdyk jest uczniem klasy 8e. Jego pasją i sportową miłością jest karate - sztuka walki pochodząca z Okinawy, jednej z japońskich wysp. Karate to w tłumaczeniu „puste ręce” –czyli sztuka walki polegająca na pokonaniu przeciwnika za pomocą siły własnego ciała bez użycia broni. Ewolucja techniki walki spowodowała także powstanie filozoficznego nurtu metody samorozwoju, którego sedno to posiąść wytrwałość i konsekwencję w dążeniu do celu. Ten sport walki posiada ponad 100 stylów. Kuba wybrał jeden z najbardziej ofensywnych i kontaktowych - karate kyokushin.

Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął w wieku 4 lat w Sosnowieckim Klubie Karate.

- Tata Piotr kiedyś trenował karate i chciał żebym także spróbował. Pokazał mi ten sport „od kuchni” i to był strzał w dziesiątkę.

To decyzją Shihan Eugeniusza Dadzibuga (6 dan) Kuba został przyjęty do klubu, gdyż wg regulaminu przyjmowano na zajęcia dzieci dopiero po ukończeniu 5 lat. Od 2016 roku Kuba należy do Bielskiego Klubu Karate Kyokushin DUBIEL DOJO i trenuje pod okiem Shihan Sławomira Dubiela (5 dan). Od tamtej pory regularnie bierze udział w turniejach karate zarówno na poziomie regionalnym, ogólnopolskim jak i międzynarodowym.
- Trener jest ważną osobą, moim autorytetem i mentorem. Treningi są dla mnie formą wyładowania stresu i powodują wyładowanie emocji, które mi towarzyszą. Dwukrotnie umiejętności walki przydały mi się w samoobronie na ulicy.

Pomimo poważnej kontuzji, która wykluczyła go z treningów i sportu na blisko rok, wrócił osiągając spektakularne rezultaty. - W 2021 podczas skakania na trampolinie źle zamortyzowałem skok, a niefortunny upadek spowodował przerwanie nerwów od pasa w dół i drętwienie nóg. W ciągu ostatnich 6 lat dwukrotnie był najlepszym zawodnikiem klubu w kumite (walki kontaktowe) do dziś (kwiecień 2023) nie został pobity jego klubowy rekord 14 wygranych i ani jednej przegranej walki w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych w jednym sezonie.

Od 2016 do początku 2023 roku brał udział w blisko 30 ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach karate z wszystkich przywożąc medale, w tym 17 razy zdobywając pierwsze miejsce.

Najważniejsze to tytuł:

- Medalista Mistrzostw Europy w 2022 roku,

- Mistrz Polski w Karate kontaktowym w 2023 roku,

- Mistrz Europy w Karate kontaktowym w 2023 roku (Barcelona- Sabadell, 05.2023).

Planuje jeszcze w 2023 roku udział w Mistrzostwach Świata.

Trzymamy kciuki za sukcesy sportowe Jakuba!