IGOR KLIMCZAK

Dwójkowicz z pasją » IGOR KLIMCZAK

Igor Klimczak uczeń klasy 8b. Od kilku lat interesuje się sportami walki. W przeszłości trenował karate, a od blisko dwóch lat Kung Fu w szkole Shaolin KUNG FU BESKIDY i jest uczniem SI FU Stanisława Ścieszki (SHI YAN LONG) – jednym z dwóch w Polsce, który mieszkał  i trenował w klasztorze Shaolin tradycyjne Kung Fu.

Nazwa "Wushu" obecnie określa chińskie sztuki walki. Słowo „Wo” oznacza wojenny bądź militarny i odnosi się właśnie do walki, „Shu” to sztuka. Uprawianie tradycyjnej sztuki walki związane jest z określoną filozofią oraz etyką, a czasem wręcz posiada to znaczenie religijne. Nacisk kładzie się na rozwój osobisty człowieka, jego doskonalenie oraz chęć osiągania mistrzostwa. Igor jest członkiem reprezentacji Polski Wushu Kung Fu na sezon 2023. 12 i 13 czerwca 2022 r.  wziął udział w XXVII Mistrzostwach Polski Wushu Kung Fu w Warszawie w Centrum Sportu Wilanów. Wystartował w trzech konkurencjach:

• Style północne - kategoria wiekowa od 12-14 lat - tytuł Mistrza Polski (złoty medal),

• QINGDA - kategoria wagowa do 43 kg - tytuł Wicemistrza Polski  (srebrny medal),

• wykonanie formy z kijem -  kategoria wiekowa 12-14 lat - brązowy medal.

Tu ciekawostka, konkurencję "wykonanie formy z kijem" Igor poznał zaledwie na  dwa tygodnie przed Mistrzostwami!!! Stąd śmiało można powiedzieć, iż Igor w zakresie tychże walk ma jeszcze ogromny potencjał.

IGOR KLIMCZAK SUKCESY:

2021 -  XXVII Mistrzostwa Polski Wushu Kung Fu - Warszawa:

- Pierwsze miejsce style północne 12-14 lat,

- Drugie miejsce - walka Qingda  11-12 lat, kat. - 43kg,

- Trzecie miejsce -  formy z kijem, formy z włócznią 12-14 lat.

2022 -  XXVIII Mistrzostwach Polski Wushu Kung Fu:

- Pierwsze miejsce konkurencja style północne 12-14 lat,

- Drugie miejsce - formy tradycyjne - broń długa 12-14 lat.

2022 -  Puchar Klasztoru Shaolin (on line):

- Drugie miejsce konkurencja Yinshougun,

- Trzecie miejsce konkurencja Qixingquan.

2022 -  Mistrzostwa Czeskiej Republiki - Praga:

- pierwsze miejsce walka Qingda 13-14 lat, kat. - 50kg.

2022 -  Powołanie do Reprezentacji Polski Wushu Kung Fu na sezon 2023.