Archiwum wydarzeń 2011/2012

O szkole » Biblioteka » Archiwum wydarzeń 2011/2012

• 28 maja - 1 czerwca 2012 r. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W ramach tej akcji naszym najmłodszym uczniom bajki i baśnie czytają wychowawczynie oraz bibliotekarze. Pani Anetta Kania w ramach wolontariatu od pięciu lat czyta dzieciom z klas zerowych. Czytanym tekstom towarzyszą zagadki, zabawy ruchowe oraz piosenki. Dzieci plastycznie przedstawiają treść czytanych tekstów, prace są eksponowane na gazetkach szkolnych. 

"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw 
i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów." 
J. Iwaszkiewicz


• 25 maja 2012 r. w naszej szkole gościła pani Anna Fenby -Taylor, wnuczka pisarki Zofii Kossak-Szczuckiej. Podczas spotkania z uczniami klas piątych, pani A.Taylor opowiadała o życiu i twórczości swojej babci, Zofii Kossak. 
Spotkanie przybliżyło uczniom sylwetkę pisarki i historię jej życia. 

• 02 kwietnia 2012 r. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. 
Z tej okazji, w Książnicy Beskidzkiej, uczniowie klasy 3a i 3c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską, która prezentowała i czytała swoje książki.

• 20 marca 2012 r. uczniowie klas trzecich Michalska Karolina 3a, Kurczuk Nikola 3b, Sikora Krzysztof 3c, Świtalska Olga 3c – wzięli udział w konkursie ortograficznym zorganizowanym przez Książnicę Beskidzką. Tytuł „Mistrza Ortografii” wywalczyła uczennica naszej szkoły Kurczuk Nikola.

• W lutym 2012 roku uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie „Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego”. 

• Marzec 2012- w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom” czytamy książki Janusza Korczaka.

• Rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka „Nie ma dzieci – są ludzie”. 

• 25 listopada 2011 r. ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA 
Najlepszy przyjaciel dzieci, miękki, puchaty Pluszowy Miś obchodził w tym dniu swoje urodziny. Dzieci z klas młodszych przyniosły swoje ulubione maskotki – przytulanki. Opowiadały o nich, tańczyły w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”, czytały wiersze o misiach. Wykonały plakaty i prace plastyczne z głównym bohaterem misiem. 
Uczniowie poznali historię powstania Święta Pluszowego Misia. 

• 17 listopada 2011 r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach plastyczno-literackich z ilustratorką książek dla dzieci ZUZANNĄ ORLIŃSKĄ. Spotkanie odbyło się w Książnicy Beskidzkiej.

• W miesiącu październiku uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Złożyli książkom ślubowanie, że będą je zawsze szanować i o nie dbać. 
Uczniowie zostali obdarowani kolorowymi zakładkami do książek, otrzymali także słodki upominek. 
Życzymy naszym młodym czytelnikom ciekawych przeżyć podczas czytania książek.

• Dnia 21 października 2011 roku uczniowie klasy 2b i 2d uczestniczyli w spotkaniu z ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL, autorką książek dla najmłodszych – „Sznurkowa historia”, Kamienica”, „Królewna” 

 


• Październik 2011 - Urodziny Kubusia Puchatka . W przyjęciu urodzinowym ulubionego misia zorganizowanym w Książnicy Beskidzkiej uczestniczyli uczniowie klasy 2b, 2d.

• Urodziny Kubusia Puchatka zostały zorganizowane w naszej szkole. Uczniowie klasy 3a pisali życzenia dla Kubusia. Dzieci z klasy 1b świętowały urodziny Kubusia bawiąc się w „Puchatkowe brykanie” i śpiewając Mruczanki Kubusia oraz odgadując Kubusiowe zagadki

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło