„Pogodny” Dzień Sportu

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » „Pogodny” Dzień Sportu

2016-06-17

Trochę spóźniony, jednak przy pięknej pogodzie, w piątek 10 czerwca na stadionie „Sprint” w Wapienicy odbył się Dzień Sportu Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja.

Wszystko zaczęło się już rano. Na „starcie” stanęli uczniowie z klas 4-6 mocno zdeterminowani i żądni zwycięstw (szczególnie było to widać po szóstoklasistach – dla nich to przecież ostatnie zawody w naszej szkole). Rozpoczęli od trzech konkurencji indywidualnych: biegu na 60m, rzutu piłeczką palantową i skoku w dal. Za każdą konkurencję uczniowie otrzymywali punkty, a suma tych punktów wyłaniała najlepszego i najlepszą zawodniczkę zawodów. Ozdobą i finałem zmagań była sztafeta 8x100 metrów (4 chłopców i 4 dziewczyny z każdej klasy), podczas której uczniowie wspięli się na wyżyny w zaplanowaniu taktyki klasowej i walki do ostatnich metrów.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród przyszła zmiana. Do rywalizacji przystąpili najmłodsi sportowcy z klas 1-3, którym towarzyszyły zgoła inne emocje. Euforia przeplatała się z niepewnością a nawet lekkim strachem. Przecież dla niektórych to pierwsze w życiu zawody i wizyta na płycie prawdziwego stadionu lekkoatletycznego. Jednak już po pierwszej konkurencji trema odeszła i został tylko uśmiech. Młodsze dzieci startowały w tych samych konkurencjach co ich starsi koledzy i koleżanki, z tym że sztafeta była na 8x50. Tu też wyłonione zostały najlepsze osoby z każdego rocznika.

Wszystkim zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje. Nie każdy zdobył medal. Jednak nie tylko o nagrody tutaj chodzi. Jest to przecież wielkie sportowe Święto szkoły, gdzie każdy ma się dobrze bawić, uczyć, integrować i zbierać doświadczenia. Warto w nim brać udział mimo porażki. Może będzie to motywacja na rok następny, aby jeszcze bardziej popracować?
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy wystartowali a szczególności gratulujemy zwycięzcom. Ślemy również podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie medali, jak i smacznego i sycącego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
Do zobaczenia za rok w Jubileuszowym Dniu Sportu Naszej Szkoły!