Zielona szkoła

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Zielona szkoła

2015-06-05

Wspaniałe 10 dni nad morzem!

Uczniowie klas trzecich od 19 do 29 maja br. uczyli się poza murami naszej szkoły. I to bardzo daleko, bo aż nad morzem w malowniczych Sianożętach.
Oczywiście oprócz zajęć edukacyjnych mieli mnóstwo atrakcji. Dzięki pięknej pogodzie wiele czasu spędzali na plaży budując ciekawe budowle i rzeźby z piasku. Niestety Bałtyk był jeszcze zimny, więc o kąpieli nie było mowy, ale stopy udało się zanurzyć w słonej wodzie każdemu.
Codziennie odbywały się zajęcia sportowe: dzieci grały w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę na boiskach wokół ośrodka „Solator”, w którym mieszkali. Kto nie miał ochoty na zabawy z piłką grał w ringo, bule, kubb lub bawił się na placu zabaw.

W czasie pobytu nad morzem uczniowie zwiedzali także okolice Sianożęt. Wzięli udział w wycieczce do Kołobrzegu, gdzie zwiedzili port, molo, Muzeum Oręża Wojska Polskiego, Katedrę Kołobrzeską. Uczniowie zobaczyli Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Mieli także okazję płynąć statkiem. Było to nie lada przeżycie. Dzień w Kołobrzegu zakończyły wesołe zabawy pirackie w podziemiach latarni morskiej.
Innego dnia uczniowie przejechali kolejką do Gąsek, aby wspinając się po 256 stopniach i pokonując lęk przed wysokością wejść na latarnię morską skąd rozpościerały się wspaniałe widoki.

Wielu wrażeń dostarczyła uczniom także wycieczka do Zieleniewa, do wioski indiańskiej i parku zabaw. Wszystkie przeżycia zostały upamiętnione na licznych zdjęciach. Pod koniec pobytu nad morzem uczestników zielonej szkoły odwiedził Neptun ze swoją żoną Prozerpiną. Dzieci pokonały wiele przeszkód, aby dostąpić zaszczytu „morskiego chrztu”. Zabawie towarzyszyło wiele śmiechu.

Zielona szkoła to nie tylko okazja do świetnej zabawy, licznych wycieczek i poznawania nowych regionów Polski, ale także możliwość rozwijania samodzielności oraz wdrażanie do odpowiedzialności za własne słowa i zachowanie. Dla niektórych uczniów był to pierwszy samodzielny wyjazd z domu, a więc trudny egzamin z samodzielności, ale wszyscy uczniowie zdali go znakomicie.

Teraz pozostały im piękne wspomnienia, zdjęcia i pamiątkowe dyplomy za osiągnięcia w czasie pobytu nad morzem.