Zbiórka nakrętek

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Zbiórka nakrętek

2023-05-18

Pomagamy na okrągło!

Po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym, organizujemy zbiórkę nakrętek na rzecz Szymonka.

Chłopiec wymaga rehabilitacji oraz zakupu kosztownej protezy dłoni.

Poniżej apel rodziców Szymona:

Szymuś przyszedł na świat jako wcześniak o bardzo niskiej masie urodzeniowej, która wynosiła zaledwie 1730 g. Przed narodzinami synka dowiedzieliśmy się o prawdopodobnej wadzie jego prawej rączki, niestety diagnoza potwierdziła się po porodzie – acheiria, czyli niewykształcona prawa dłoń.

Obecnie zaleca się nam stały kontakt z chirurgiem dziecięcym, jak i uczęszczanie na zajęcia z rehabilitantem, które będą miały na celu nauczenie Szymonka posługiwania się niesprawną rączką. Niestety wada dłoni naszego synka jest wadą, której nie da się wyleczyć, można jedynie w późniejszym okresie zacząć stosować protezy dłoni. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w gromadzeniu funduszy, które pozwolą nam stworzyć bezpieczne zaplecze finansowe na przyszły zakup protezy dłoni – zaczynając od prostych protez estetycznych, kończąc na kosztownej zaawansowanej protezie bionicznej, dzięki której dłoń stanie się funkcjonalna (będzie można chwytać i trzymać przedmioty, proteza reaguje na impulsy mięśni przedramienia). Uzbierane środki pozwolą nam również na niezbędne wizyty u specjalistów, jak i na stałą rehabilitację dłoni Szymusia. Za każdy gest wsparcia z Państwa strony, bardzo dziękujemy – rodzice.

Nakrętki można składać w budynku A oraz B do oznaczonego pojemnika, w terminie o29.05do 02.06.2023r.

Z góry dziękujemy za pomoc.