Zbiórka baterii w naszej szkole

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Zbiórka baterii w naszej szkole

2018-11-27

Nie musisz ciężko pracować, aby chronić środowisko naturalne i nieść pomoc potrzebującym. Wystarczy, że będziesz zbierał zużyte baterie i przyniesiesz je do szkoły!   Baterie i akumulatory używamy niemal w każdym gospodarstwie domowym. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zawierają one związki metali, takie jak kadm, rtęć, nikiel, cynk, lit i mangan. To właśnie te związki powodują, że po zużyciu baterie stają się odpadem niebezpiecznym. Każda bateria wyrzucona do kosza, lasu lub na łąkę powoduje zagrożenie dla środowiska i dla człowieka.

Dlatego nasza szkoła przyłączyła się do IV-tej edycji konkursu zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych i wychowawczych na terytorium polski pod hasłem „edukujemy-pomagamy”.
Nie tylko chronimy środowisko, ale wszystkie uzyskane podczas zbiórki pieniążki zasilą konto stowarzyszenia „po pierwsze rodzina”, które wspiera dzieci niepełnosprawne z przyczyn neurologicznych. Zbiórka baterii w naszej szkole trwa nieprzerwanie przez cały rok. Baterie prosimy wrzucać do specjalnych pojemników na parterze szkoły.

zbiórka baterii w naszej szkole trwa nieprzerwanie przez cały rok. Baterie prosimy wrzucać do specjalnych pojemników na parterze szkoły.