Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

2023-06-30

Jak co roku, odbyły się aż trzy akademie kończące rok szkolny 2022/2023. W czwartek 22 czerwca pożegnaliśmy naszych absolwentów. W piątek 23 czerwca, w dwóch turach, wakacje rozpoczęli uczniowie klas 1-3 oraz 4-7.

Podczas uroczystej akademii pani Dyrektor Grażyna Lorek podsumowała bieżący rok szkolny, przedstawiła najważniejsze statystyki, a także podziękowała uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pozostałym pracownikom szkoły. Poznaliśmy laureatkę konkursu na Najlepszego Absolwenta w roku szkolnym 2022/2023, a została nią Dominika Owczarz z klasy 8a. Uhonorowani tytułem Wyróżniającego się Absolwenta, otrzymując pamiątkowy medal, zostali:
- Sandra Moskała 8a,
- Nikola Wojtusiak 8b,
- Adam Szuta 8b,
- Anna Wróbel 8c,
- Martyna Kwiatkowska 8d,
- Tomasz Sanecki 8d,
- Zofia Bielenin 8d,
- Patryk Ryznar 8d,
- Kamil Osuch 8e,
- Ina Strach 8e.

Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów klas ósmych z najwyższą średnią i wysokimi notami z zachowania.

Poznaliśmy także wyniki konkursu prowadzonego w klasach 4-7 - REJowskie Orły, w którym statuetki dla uczniów z najwyższą średnią w danym roczniku otrzymali:
- z klas czwartych: Jan Strzelczyk 4c,
- z klas piątych: ex equo Lena Strach 5a i Michał Sanecki 5b,
-z klas szóstych: ex equo Maja Iskrzycka 6a i Marta Kania 6a,
-z klas siódmych: Paulina Odrzywołek 7a.

Ważnym elementem uroczystości dla absolwentów była zmiana pocztu sztandarowego – uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły kolegom z klasy siódmej. Podczas akademii poznaliśmy wyniki konkursu na najbardziej sportową klasę, który zwyciężyła klasa 6a. W konkursie na najlepszego sportowca zwycięstwo odniosła Aleksandra Woźniak z klasy 5c, drugie miejsce zajął Kamil Rodenko 6c, a na trzecim miejscu uplasował się Hubert Meta z klasy 8d.

Podczas akademii na zakończenie roku szkolnego odbyło się także pożegnanie naszego wieloletniego gospodarza szkoły, pana Henryka Roszaka, który udał się na zasłużoną emeryturę.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 6a wraz przyjaciółmi z innych klas pod przewodnictwem pani Katarzyny Ziobrowskiej. Dla uczniów klas starszych wystąpiły MiREJki prowadzone przez panią Annę Ostrowską, a dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego Zespół wokalny klas młodszych pod przewodnictwem pani Anny Chrobak-Steckel. Akademię dla absolwentów uświetnił swym śpiewem Krzysztof Lorek z klasy 8d, wykonując piosenkę, która dała mu pierwsze miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 w Bielsku-Białej i Dom Kultury w Hałcnowie. Nad akustyką i oświetleniem czuwał pan Leszek Król.

Gratulujemy wszystkim wielu sukcesów, tych wielkich i tych malutkich, w nauce, zachowaniu i wielu konkursach! Życzymy udanych, bezpiecznych wakacji, pełnych słońca i radości!