Zaczynamy kolejny rok z Laboratoriami Przyszłości

Laboratoria przyszłości » Zaczynamy kolejny rok z Laboratoriami Przyszłości

2023-10-31

Wraz z nowym rokiem szkolnym wracamy z bieżącymi relacjami dotyczącymi  wykorzystywania przez naszą szkołę sprzętu zakupionego w ramach programu  „Laboratoria Przyszłości”. Przypominamy, że szkoła otrzymała sprzęt warty aż 180 tys. zł. Potrafimy obsługiwać już wszystkie zakupione nowości, więc naszym tegorocznym celem jest praca na otrzymanym wyposażeniu z jak największą liczbą dzieci. Chcemy rozwijać kreatywność naszych podopiecznych oraz w znaczny sposób wzbogacać proces uczenia się.

 

 

Już początkiem września uczniowie koła geograficznego mieli możliwość korzystania z zakupionych mikroskopów oraz Gogli VR. Uczniowie oglądali przeróżne preparaty obrazujące budowę ludzkiej skóry, krwi oraz różne elementy układu pokarmowego człowieka. Dzieci mogły samodzielnie przygotować preparaty ze znalezionych części organizmów np. skrzydeł muchy, odnóży pająków, liści drzew czy psiej sierści.

 

 

 

Uczniowie klasy 5 na kole geograficznym również zapoznali się z obsługą Gogli VR. Mieli możliwość znalezienia się m.in. w środku Układu Słonecznego i oglądania poszczególnych planet. Obserwowali także budowę wulkanu oraz wybuchy gejzerów na Islandii.

 

 

 

Młodsi uczniowie z klasy 3b na zajęciach wyrównawczych mieli czas na zabawę klockami konstrukcyjnymi. Celem zajęć było rozwijanie sprawności umysłowej a także działanie według instrukcji, poznanie zasad prawidłowego łączenia elementów, które pozwolą na uzyskanie konkretnych, zaplanowanych rezultatów.

 

 

 

 

Klasa 3c również uczyła się konstruować przeróżne modele mając przy tym sporo zabawy.

 

 

W świetlicy natomiast  odbywały się zajęcia z wykorzystaniem penów 3d. Dzieci, które w ubiegłym roku nie nauczyły się obsługi penów mogły to zrobić właśnie we wrześniu pod czujnym okiem wychowawców świetlicy. Rozwijały własną kreatywność realizując wymyślone przez siebie projekty.

 

 

 

Podczas wszystkich szkolnych uroczystości i wyjść zawsze towarzyszył nam aparat, który zakupiliśmy w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Wykonywaliśmy zdjęcia podczas akademii rozpoczęcia roku szkolnego czy Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 

Wszystkie wykonywane zdjęcia można oczywiście zobaczyć w galerii na stronie internetowej naszej szkoły: LINK

 

 

Aparat uwieczniał również wyjście naszych podopiecznych na rajd szkolny, który połączony był
z akcją sprzątania świata. Na poniższych zdjęciach klasa 7B podczas wyjścia na Błatnią.

 

 

Bardzo prężnie ze sprzętów z Laboratoriów Przyszłości korzystała pani Ewa Żydek i jej podopieczni na kole plastycznym. Uczniowie rozwijają tam swoje zdolności manualne korzystając z przeróżnych akcesoriów.

 

 

 

Jednym z używanych przez dzieci sprzętów była wypalarka do drewna. Uczniowie wykonywali swoje prace z ogromną starannością i zaangażowaniem, a widoczne efekty były naprawdę świetne.

 

 

 

Dzieci na kole doskonaliły również poznaną w zeszłym roku umiejętność tworzenia modeli przestrzennych wykorzystując długopisy 3D i zdecydowanie można przyznać że widać ogromne postępy.

 

  

 

 

Nasi podopieczni rozwijali także różne techniki malarskie wykorzystując zakupione farby i akcesoria malarskie. 

 

 

 

 

Najmłodsze dzieciaki naszej szkoły w szczególności na świetlicy, bardzo często zajmowały się konstruowaniem pojazdów i wymyślonych przez siebie form, wykorzystując do tego różne rodzaje klocków.

 

 

 

W działanie naszego nowego wyposażenia wdrażamy coraz więcej uczniów więc za niedługo pojawi się kolejna relacja.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło