Za nami III Spotkanie Kolędowe z Dwójką!

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Za nami III Spotkanie Kolędowe z Dwójką!

2018-01-17

To był wyjątkowy koncert! Aula Towarzystwa Szkolnego rozbrzmiewała muzyką i śpiewem, jednocząc wszystkich gości zgromadzonych na wspólnym kolędowaniu.

Miłośnicy muzyki oraz sympatycy Dwójki zgromadzili się w mroźny piątkowy wieczór 12 stycznia 2018 roku na III Spotkaniu Kolędowym z Dwójką… i od razu dali się porwać ciepłej atmosferze i wyjątkowemu świątecznemu nastrojowi.
Wieczór rozpoczął się ujmującą piosenką pt. „Całą noc padał śnieg” w wykonaniu Zuzi Cygoń i Julii Kalicińskiej. Po niej nastąpiło oficjalne rozpoczęcie oraz powitanie gości. Publiczność dopisała: w auli pojawili się rodzice, dziadkowie, sympatycy i przyjaciele naszej szkoły, przedstawiciele Towarzystwa Szkolnego oraz Prezydium Rady Rodziców, a także wielu pracowników naszej szkoły.
Podczas koncertu można było usłyszeć znane i mniej znane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu małego zespołu wokalnego oraz Mi-Rejek, ponadto jedną z kolęd zaśpiewały i pięknie pokazały dzieci z oddziału przedszkolnego. Było skocznie, wesoło, ale też nastrojowo i lirycznie. Niektóre utwory śpiewali wszyscy – młodzi artyści, publiczność, a nawet konferansjerzy, Magdalena Bieniek i Dawid Procner.
Ważnym punktem programu był występ Gościa Specjalnego – wybitnej aktorki i wokalistki bielskiego Teatru Polskiego, pani Anny Guzik-Tylki, która brawurowo zaśpiewała kolędy i pastorałki z akompaniamentem pana Daniela Stanclika.

Koncert zakończył się ogromnymi brawami dla wszystkich wykonawców i organizatorów, pani Anny Ostrowskiej i pani Anny Chrobak-Steckel oraz pani Ewy Żydek, która przygotowała przepiękną, stylową scenografię.
Wspólny śpiew połączył wszystkich zgromadzonych, którzy mogli w sercach i na twarzach utrzymać ten wyjątkowy i magiczny nastrój… i zabrać go do domów.

Pomysłodawczyni tego wydarzenia, Pani dyr. Grażyna Lorek, zapewniła, iż następne takie spotkanie kolędowe z Dwójką czeka nas już za rok!

Zapraszamy do Galerii.