Z wizytą w Sejmie RP

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Z wizytą w Sejmie RP

2018-11-26

20 listopada 2018 r. uczniowie klas 8B i 8C pod opieką wychowawców wzięli udział w wycieczce przedmiotowej z historii do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tym niecodziennym i wyjątkowym dla nich wydarzeniu dzięki organizatorowi, którym było biuro poselskie Pani  Mirosławy Nykiel.

Po blisko 5-cio godzinnej podróży uczestnicy wyprawy z radością wyruszyli z przewodnikiem na zwiedzanie stolicy. Mogli poczuć ducha historii spacerując ulicami Starego Miasta. Obejrzeli m.in. Plac Zamkowy z Kolumną Zygmuntowską, Zamek Królewski, Rynek z Pomnikiem Syrenki. Z zainteresowaniem obejrzeli fragmenty murów Starego Miasta oraz pomniki: Małego Powstańca oraz Jana Kilińskiego. Dzięki barwnym opowieściom przeplatanym anegdotami uczniowie nie nudzili się i z zainteresowaniem tropili ciekawostki, tj. zrekonstruowane budowle z zachowanymi, autentycznymi fragmentami.

Kolejnym etapem historycznej wyprawy  było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Wizyta w budynkach sejmowych odbywała się pod opieką  Pani Poseł Mirosławy Nykiel, która poświęciła swój czas na spotkanie z uczniami naszej szkoły. Dzięki zaangażowaniu Pani Poseł, która oprowadzała nas po sejmowych korytarzach była to dla wszystkich niezapomniana wizyta. Wizyta w Sejmie stała się nie tylko lekcją o historii parlamentaryzmu ale także wprowadzaniem  młodych osób w podstawy demokracji.

Do Bielska-Białej wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o doświadczenia odkrywców historii. Na pewno na długo w pamięci pozostanie nam wizyta w Sejmie RP i miła atmosfera w jakiej się ona odbywała.