Z wizytą u strażaków

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Z wizytą u strażaków

2015-05-14

Uczniowie klas 1a i 1c odwiedzili Komendę Państwowej Straży Pożarnej. Mieli okazję obejrzeć różnego rodzaju wozy strażackie - specjalny ambulans, wozy techniczne oraz qada, za którego kierownicą każdy z uczestników wycieczki mógł usiąść. Dzieci z pomocą panów strażaków wyjeżdżały koszem umieszczonym na drabinie, podziwiając widoki z wysokości kilkunastu metrów. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji - próbując przewrócić ustawione pachołki za pomocą strumienia wody z węża strażackiego. Wszyscy zwiedzili wnętrze wozu strażackiego, obejrzeli prezentacje stroju wraz ze specjalną maską, obejrzeli nożyce do rozcinania karoserii uszkodzonych w wypadku samochodów i odwiedzili miejsca, gdzie strażacy odbywają treningi i szkolenia. Bardzo dziękujemy strażakom za  umożliwienie naszym uczniom przyjrzenia się z bliska ich ciężkiej i trudnej pracy. może za kilka albo kilkanaście lat, ktoś z naszych absolwentów zasili szeregi Państwowej Straży Pożarnej? I może nie tylko Wojtek zostanie strażakiem)