Wycieczka koła turystycznego do Gliwic i Radzionkowa

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Wycieczka koła turystycznego do Gliwic i Radzionkowa

2015-10-07

3.10.2015, zaczynamy dziś nasze wędrowanie w nowym roku szkolnym. O 7.30 wyruszamy
w kierunku Śląska, by zatrzymać się po przeszło godzinie w Gliwicach ,a tu................wchodzimy
w świat tropików, zwiedzając PALMIARNIĘ. Jest ona wymarzonym miejscem do odpoczynku. Na 2000 m2 rośnie ponad 6000 roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych:

• Roślin użytkowych

• Tropiku

• Historycznym

• Sukulentów

Można obejrzeć kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Najstarsze okazy roślin liczą ponad 100 lat.

Jedyną wadą naszego zwiedzania był brak czasu, bo chętnie zostalibyśmy tu na dłużej. Mieliśmy jednak cel - Chlebową Chatę w Radzionkowie.

To tu jej założyciel zaprasza na spotkanie z okruchem tradycji. Dorosłym przypomina, jak życie wyglądało 50 - 100 lat temu i przywołuje wspomnienia, zaś młodszym pokazuje jak wyglądało życie ich dziadków.

Mieliśmy okazję konsumować własnoręcznie przyrządzone chlebki, wysłuchać opowieści
o znaczeniu chleba w życiu człowieka, a na koniec pobawić się na placu zabaw. A przez cały czas towarzyszyło nam piękne słońce.