Wycieczka klasy 6a i 6c

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Wycieczka klasy 6a i 6c

2015-05-12

W dniach 4-5.05.2015 uczniowie klasy 6a i 6c, pod opieką wychowawców i rodziców, pojechali na wycieczkę klasową do Krakowa i Bochni.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Krakowie. Towarzyszył nam przewodnik, który nie tylko pokazał nam najcenniejsze zabytki , ale również niezwykle ciekawie przedstawił historię oraz legendy z nimi związane. Zwiedziliśmy Stary Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Collegium Maius i Zamek na Wawelu.

Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich uczestników była wizyta w krakowskiej siedzibie Google, gdzie poznaliśmy tajniki pracy tej instytucji

Kolejnym etapem podróży była Kopalnia Soli w Bochni. 250 metrów pod ziemią czekała nas kolacja, a potem kolejne atrakcje - zwiedzanie kopalni, przejażdżka zabytkową kolejką i ciekawe opowieści przewodnika o pracy górników i znaczeniu, jakie miała kopalnia dla rozwoju Polski.

Na koniec gra w piłkę na podziemnym boisku , dyskoteka i nocleg w kopalni.

Drugi dzień wycieczki również był pełen wrażeń. Zwiedziliśmy zamki w Dobczycach i Lanckoronie, a także Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wieczorem, bardzo zmęczeni ale i zadowoleni, wróciliśmy do Bielska.