Wycieczka klas pierwszych do Apilandii

Aktualności » ARCHIWUM 2021/2022 » Wycieczka klas pierwszych do Apilandii

2022-05-12

Dnia 11maja 2022 roku w słoneczną, wiosenną środę uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. To niezwykle interesujące miejsce, w którym dużo dowiedzieliśmy się o życiu i zwyczajach pszczół, pracy pszczelarza i urządzeniach, jakie wykorzystuje oraz poznaliśmy właściwości prozdrowotne miodu i produktów pszczelich.

W odrestaurowanych zabytkowych podziemiach za pomocą różnorodnych technik multimedialnych poznaliśmy znaczenie i rolę pszczół, właściwości miodów i innych produktów pszczelich. Obejrzeliśmy krótki film o życiu owadów i zgłębiliśmy tajniki pracy pszczelarza.

Podczas warsztatów pszczelarskich z ogromnym podekscytowaniem wykonywaliśmy 2 rodzaje świec. Do pierwszych potrzebne były: płynny wosk, forma silikonowa, knot bawełniany i gumki. W drugiej części zajęć zwijaliśmy arkusze węzy, wokół bawełnianych knotów, tworząc własne świece. Skosztowaliśmy pełnego witamin pyłku pszczelego oraz pysznego miodu. Na zakończenie wycieczki zakupiliśmy piękne pamiątki w sklepiku.

Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do domu.