Wycieczka klas 4b i 4c do Bochni

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Wycieczka klas 4b i 4c do Bochni

2015-05-08

We wtorek 5 maja uczniowie klas 4b i 4c pod opieką wychowawców i rodziców wyjechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę przenosząc się w czasie do XIII wieku. Poznawaliśmy historię spotykając na trasie zwiedzania kopalni bohaterów bocheńskich legend : Księżną Kingę, kupców handlujących solą i średniowiecznych górników. Spotkania z polskimi królami, żupnikami z Genui i duchem mnicha cystersa były niecodzienną lekcją historii. Wiedzę zdobytą podczas tych spotkań uczniowie mieli okazję sprawdzić rozwiązując quizy i zagadki. Ogromnych wrażeń dostarczyły nam podróż podziemną kolejką – Kubą oraz zjazd na drewnianej zjeżdżalni. Wspaniałym przeżyciem była również przeprawa łodzią w zalanej solanką komorze, podczas której bocheńscy flisacy opowiadali o tajemnicach kryjących się w zakamarkach kopalni. Wyprawa do kopalni soli i wspólnie spędzony czas na długo pozostaną w naszej pamięci.