Wizyta w schronisku

Dla uczniów » Wolontariat » Wizyta w schronisku

2019-01-11

W okresie zimowym wybrani uczniowie naszej szkoły udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio" w Bielsku-Białej.

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości. Dlatego zorganizowaliśmy w tym roku

zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska w naszym mieście. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek.

Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek.