Wigilijkowe kolędowanie w Dwójce

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Wigilijkowe kolędowanie w Dwójce

2018-01-02

Tradycją w naszej Dwójkowej rodzinie stało się wspólne kolędowanie.

22.12.2017 roku świąteczna atmosfera zapanowała w całej naszej szkole. Dopełnieniem czasu klasowych wigilijek, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń i pielęgnowania tradycji świątecznych stało się kolejne międzyklasowe przeżycie – kolędowanie. Kolędy rozbrzmiewały w całej szkole. Śpiewali wszyscy, ci najmłodsi i ci starsi, uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele. Pieśń połączyła nas i mogliśmy wspólne jak jedna, wielka, szkolna rodzina wyśpiewać radość z Narodzenia Pańskiego. W auli TS spotkali się uczniowie klas starszych 4 – 7, by wspólnie cieszyć się tym bożonarodzeniowym zwyczajem. Wykonaliśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne zarówno te tradycyjne jak i mniej znane. Dźwięki płynęły prosto z serca, każdy uczeń był artystą i śpiewał na chwałę Pana. Zwieńczeniem świątecznego spotkania były życzenia Pani Dyrektor – Grażyny Lorek przeżycia świąt w rodzinnym gronie, w radosnej atmosferze i udanej zabawy sylwestrowej.

Czas kolędowania wprowadził nas w atmosferę ciepła, życzliwości i magii świąt, dzięki któremu zacieśniliśmy więzi społeczności szkolnej i poczuliśmy się jednością. W tym bożonarodzeniowym okresie, w Dwójkowych progach staropolska tradycja rozpoczęła kolędowy okres, który zapowiada się bardzo bogato.