Wielka Liga Czytelników

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » Wielka Liga Czytelników

2023-04-03

Nasi uczestnicy rozgrywek Wielkiej Ligii Czytelników, zostali zaproszeni do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na ceremonię wręczenia nagród i dyplomów dla laureatów konkursu etapu powiatowego. Przyjemnym akcentem była możliwość zwiedzenia zabytkowego budynku biblioteki, która sprawiła ogromną frajdę naszym laureatom.

Mistrzami powiatowymi oraz mistrzami wojewódzkimi w kategorii klas I-III zostali: Karol Kowalczyk kl. 1a, Otylia Lach kl. 2a oraz Gabriele Kosowski kl. 3c.

Wicemistrzami powiatowymi w kategorii klas VII-VIII zostali: Klaudia Janosz kl. 8c oraz Gabriel Załoga 8b.

Niestety, mimo iż nasi reprezentanci klas VII-VIII świetnie poradzili sobie, zdobywając drugie miejsce w powiecie Bielska-Białej, nie osiągnęli wymaganych 90% prawidłowych odpowiedzi. Spowodowało to brak kwalifikacji do etapu wojewódzkiego.

Miło nam poinformować, że w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 11 maja, ”Dwójkę” będą reprezentować zwycięzcy w kategorii klas I-III, którymi są: Karol Kowalczyk, Otylia Lach oraz Gabriele Kosowski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia, trzymając mocno kciuki!