Wideoakademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Wideoakademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2020-10-14

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto wszystkich pracowników szkoły. Tegoroczna, dość nietypowa akademia, a dokładnie – wideoakademia, została udostępniona uczniom za pośrednictwem mediów 13 października 2020 roku. 

 

Słowa Jerzego Ficowskiego: „Co było nam obce, będzie nam znane. Bo nauczyciel jest kapitanem, który jak okręt dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata” były mottem uroczystej, nietypowej w tym roku szkolnym - wideoakademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która została udostępniona uczniom za pośrednictwem mediów 13 października 2020 roku. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tradycję szkolnej akademii, nad którą z wielkim zaangażowaniem pracowali uczniowie klasy 6e. Dzieci, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz Pani Dyrektor, Grażyna Lorek, bardzo dobrze odnaleźli się w sytuacji, która wymagała od nich nie tylko swobodnego wystąpienia przed kamerą, ale przede wszystkim umiejętności przekazania tego, co najważniejsze w tym trudnym czasie – dobrego słowa, życzliwego uśmiechu oraz podziękowań dla wszystkich pracowników szkoły, którzy codziennie starają się pomagać dzieciom rozwijać skrzydła oraz dbają o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

 

Podziękowania pracownikom Naszej Szkoły złożyli uczniowie 6e wręczając im róże oraz Pani Dyrektor podczas swojego przemówienia.

 

Wszystkim pracownikom Naszej Dwójki: Pani Dyrektor, Panu Wicedyrektorowi, Nauczycielom, Pedagogom, pracownikom administracji i obsługi, pragniemy raz jeszcze złożyć serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej! Tak jak Janusz Korczak – uczycie nas tolerancji, szanujecie nasze prawo do tajemnicy, do radości i do wyrażania własnych myśli, i uczuć. Dziękujemy za pokazywanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Dziękujemy!

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło