VIII edycja Ogólnopolskiego Programu "Uczmy Dzieci Programować"

Aktualności » ARCHIWUM 2021/2022 » VIII edycja Ogólnopolskiego Programu "Uczmy Dzieci Programować"

2022-02-02

Ogólnopolski program "Uczymy Dzieci Programować", już na stałe wpisał się w nasz plan zajęć. Warto przypomnieć, że głównym organizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej, a wsparcia udziela marka Edu-Sense. Program patronatem objęli m in.: Ministerstwo Edukacji i Nauki, NASK, Polskie Towarzystwo Informatyczne, a celem programu jest wprowadzanie elementów kodowania i robotyki do zajęć dydaktycznych, propagowanie wśród dzieci nauki programowania.

VIII edycja właśnie się zakończyła. Mimo pandemii wykonaliśmy wszystkie zadania zaplanowane na I półrocze. Ta edycja była dla nas wyjątkowa, bo nie tylko nasze "słynne" Ozoboty kodowały karty pracy, ale również nowo zakupione Geniboty. GeniBot to niezwykły robot do nauki kodowania. Otwiera on dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji. To była piękna, edukacyjna przygoda! Największą nagrodą w niej było opanowanie nowych, ciekawych umiejętności zarówno przez uczniów jak i nauczycieli, satysfakcja z odniesionych sukcesów, a także poczucie współodpowiedzialności i współuczestnictwa we wspólnych działaniach szkół z całej Polski.

1 lutego 2022r przystąpiliśmy do IX edycji programu „Uczymy dzieci programować” i będziemy nadal kodować.