Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

2023-11-03

W Auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, w obecności rodziców, Pani Dyrektor Grażyna Lorek uroczyście pasowała ich na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Najpierw jednak  pierwszoklasiści pod przewodnictwem starszych koleżanek z czwartej klasy zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie oraz zdobytą w tych pierwszych szkolnych miesiącach - jak się okazało - bardzo rozległą wiedzę. Przeprowadzony „egzamin” zdali wprost „śpiewająco” i zdobyli aż pięć medali, tym samym zasługując na tytuł „Ucznia Na Medal”. Po licznych oklaskach przyszedł czas na Akt Ślubowania i Pasowania na Uczniów. Uczniowie-pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, pilnie i wytrwale się uczyć. Z wielkim przejęciem i wzruszeniem wypowiedzieli słowo „Ślubujemy!”. Potem przechodząc przez  zamkową „bramę wiedzy” Pani Dyrektor Grażyna Lorek dokonała Aktu Pasowania. „Pasuję Cię na Ucznia”, powiedziała dotykając  dużym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką - ramion swoich podopiecznych, wspaniałych, całkiem nowiutkich „dwójkowych” uczniów. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania, bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Ten wyjątkowy dzień z całą pewnością wszystkim pozostanie w pamięci.

Gratulujemy i życzymy  naszym Pierwszoklasistom bardzo dobrych wyników w nauce, wielu  radosnych chwil i wytrwałości podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!