Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

2017-10-30

W czwartek, 26 października br., odbyło się  uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.
W tym dniu wszystkie pierwszaki przyszły do szkoły ubrane bardzo elegancko, z uśmiechem na twarzy i bardzo podekscytowane. Czekał ich bowiem niezwykły dzień…

W Auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, w obecności  rodziców,  Pani Dyrektor Grażyna Lorek uroczyście pasowała ich na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Najpierw jednak przenieśliśmy się do pięknego zamku, gdzie pod okiem szlachetnego rycerza, króla i królowej, wszyscy mali rycerze, pierwszoklasiści, zaprezentowali nie tylko swoje talenty wokalne i recytatorskie, ale, jak się okazało, bardzo rozległą wiedzę, zdobytą w tych pierwszych, szkolnych miesiącach.  Po licznych oklaskach przyszedł czas na Akt Ślubowania i Pasowania na uczniów. Uczniowie-rycerze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, pilnie i wytrwale się uczyć. Z wielkim przejęciem i wzruszeniem wypowiedzieli słowo „Ślubujemy!”.n Potem przechodząc przez  zamkową „bramę wiedzy” Pani Dyrektor Grażyna Lorek dokonała Aktu Pasowania. „Uroczyście pasuję Cię na Ucznia”, powiedziała dotykając  dużym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych, już rycerzy-uczniów. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania, bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Ten wyjątkowy dzień z całą pewnością wszystkim pozostanie w pamięci.

 

Gratulujemy i życzymy  naszym Pierwszoklasistom bardzo dobrych wyników w nauce, wielu  radosnych chwil i wytrwałości podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło