Turniej w piłkę ręczną o Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » Turniej w piłkę ręczną o Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała

2023-05-15

W dniu 09.05.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Filarowej, reprezentacja szkoły w piłkę ręczną chłopców uczestniczyła w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała. Chłopcy mieli kolejną szansę udowodnić, iż są najlepsi w naszym mieście.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn z Bielska-Białej. Podzielone zostały one na dwie grupy po cztery drużyny, gdzie rozgrywki odbywały się systemem "każdy z każdym". Nasi szczypiorniści wszystkie swoje mecze grupowe zakończyli zwycięstwem, pokonując między innymi drugą drużynę z Bielska-Białej SP 32. Tym sposobem zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i mieliśmy prawo gry o najwyższą lokatę w zawodach. Naprzeciwko naszej drużyny stanęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 26, która zajęła IV miejsce w Igrzyskach Dzieci. Po emocjonującym  spotkaniu nasza reprezentacja wygrała mecz finałowy 4:3 i tym sposobem kolejny raz udowodniła, iż  w tym roku szkolnym szczypiorniści z SP 2 TS są najlepsi w Bielsku-Białej!:) Na zakończenie turnieju w nagrodę uczniowie naszej szkoły otrzymali Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, pamiątkowy dyplom oraz piłki do piłki ręcznej dla szkoły ufundowane przez organizatora i sponsora turnieju KS "Szczypiorniak".