Szkoła do hymnu

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Szkoła do hymnu

2023-11-24

„…Za Twoim przewodem złączym się z narodem…” tak z pieśnią na ustach cała społeczność „Dwójki” - uczniowie, Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły uczcili narodowe święto – 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

10.11.2023 roku, o godzinie 11:11 życie w naszej dwójkowej szkole się zatrzymało. Przerwaliśmy szkolne obowiązki, by mury Szkoły Podstawowej nr 2 TS wypełnił śpiew Hymnu Państwowego. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Inicjatywa ta łączy dzieci, młodzież i dorosłych symbolicznie upamiętniając bohaterstwo, waleczność i męczeństwo naszych przodków. Tegoroczna edycja „Szkoła do hymnu” skupiła blisko 4 miliony uczniów z całego kraju, z prawie 600 tysiącami nauczycieli z około 500 tysięcy szkół i przedszkoli. W świecie pełnej cyfryzacji i stałego kontaktu internetowego symbolicznie połączyliśmy się, by wyśpiewać z dumną chwałę bohaterom, bez mediów społecznościowych czy transmisji on-line. Niezależnie od wieku, odległości, ponad podziałami staliśmy się jednością. W tym roku Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał także w placówkach polonijnych z 50 krajów. Jak podaje MEiN największa ilość zgłoszeń wpłynęła z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Litwy, Ukrainy, Niemiec i Irlandii.

Jedną z kluczowych misji edukacji jest wzmacnianie postaw narodowych, wychowanie patriotyczne i budowanie tożsamości narodowej wśród młodego pokolenia. Wspólny śpiew hymnu nie tylko jednoczy, ale jest dowodem szacunku do Ojczyzny oraz pamięci osób, które przyczyniły się do odzyskania wolności naszego kraju.