Szkoła do hymnu

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Szkoła do hymnu

2023-11-24

„…Za Twoim przewodem złączym się z narodem…” tak z pieśnią na ustach cała społeczność „Dwójki” - uczniowie, Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły uczcili narodowe święto – 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

10.11.2023 roku, o godzinie 11:11 życie w naszej dwójkowej szkole się zatrzymało. Przerwaliśmy szkolne obowiązki, by mury Szkoły Podstawowej nr 2 TS wypełnił śpiew Hymnu Państwowego. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Inicjatywa ta łączy dzieci, młodzież i dorosłych symbolicznie upamiętniając bohaterstwo, waleczność i męczeństwo naszych przodków. Tegoroczna edycja „Szkoła do hymnu” skupiła blisko 4 miliony uczniów z całego kraju, z prawie 600 tysiącami nauczycieli z około 500 tysięcy szkół i przedszkoli. W świecie pełnej cyfryzacji i stałego kontaktu internetowego symbolicznie połączyliśmy się, by wyśpiewać z dumną chwałę bohaterom, bez mediów społecznościowych czy transmisji on-line. Niezależnie od wieku, odległości, ponad podziałami staliśmy się jednością. W tym roku Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał także w placówkach polonijnych z 50 krajów. Jak podaje MEiN największa ilość zgłoszeń wpłynęła z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Litwy, Ukrainy, Niemiec i Irlandii.

 

Jedną z kluczowych misji edukacji jest wzmacnianie postaw narodowych, wychowanie patriotyczne i budowanie tożsamości narodowej wśród młodego pokolenia. Wspólny śpiew hymnu nie tylko jednoczy, ale jest dowodem szacunku do Ojczyzny oraz pamięci osób, które przyczyniły się do odzyskania wolności naszego kraju.

  

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło