Świece okopowe

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Świece okopowe

2023-02-21

Z inicjatywy Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej włączamy się w akcję pomocy dla wojska w Ukrainie „ŚWIECE OKOPOWE”.

Głównym celem akcji jest zebranie w szkołach jak największej ilości potrzebnych rzeczy, z których następnie będą wyprodukowane świece okopowe. Świece mogą służyć do osuszania ubrań oraz butów, rozpalenia ogniska, gotowania, ogrzania rąk itp.

Co zbieramy?

- puszki metalowe (po kukurydzy, groszku, fasoli, kawie, mokrej karmie dla zwierząt itp.)

- puszki powinny być koniecznie czyste i bez papierowej etykiety; rozmiar puszki nie ma znaczenia;

- świece używane lub nowe, parafinę oraz wosk (rozmiar i kolor nie mają znaczenia);

- papier falisty.

Puszki, papier falisty oraz świece można przynosić codziennie od wtorku 21.02 do wtorku 28.02.2023 r. Podobnie jak w przypadku poprzedniej akcji przedmioty będą zbierane w kartonach przy portierni w budynku A i B.

Poniżej "plakat informacyjny", który otrzymaliśmy z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wraz z prośbą o przyłączenie się do ww. zbiórki.

Jak zawsze gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji i liczymy na Państwa pomoc!