Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2017-11-07

W październiku nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, podczas tej akcji mieli okazję nadrobić zaległości.  A dorośli mogli pochwalić się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Z tej okazji korytarze budynku B zostały udekorowane kolorowymi działaniami trudnych przypadków mnożenia i dzielenia. Od poniedziałku do środy uczniowie klas 4-7 przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu, szkole, na przerwach i na lekcjach matematyki.

W czwartek, 19 października, na lekcjach matematyki odbyły się egzaminy na Ekspertów Tabliczki Mnożenia w klasach 4-7. W pierwszym podejściu zostały przyznane 152 certyfikaty. Przy kolejnym podejściu (na następnej lekcji matematyki) jeszcze 47 uczniów dołączyło do grona ekspertów.

Dla uczniów klas 4 i 5 egzaminy były jednocześnie eliminacjami do turnieju matematycznego.  Reprezentacje klas 4 i 5, liczące 8 najlepszych i najszybszych w obliczaniu działań osób (po 4 chłopców i 4 dziewczyny), w piątek, 20 października 2017 wzięły udział w międzyklasowym turnieju sportowo-matematycznym o tytuł KLASY EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA. W rolę egzaminatorów w komisjach gier wcielili się najlepsi uczniowie klas 7, którzy zdobyli certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia w zakresie 500. Drużyny rywalizowały w sportowo-matematycznych konkurencjach, w kategorii klas 4 oraz 5 – Królowa Skakanki i Matematyczny Piłkarz. Wśród klas 4 najlepsza okazała się klasa 4B, a pośród klas 5 – 5B. Każda zwycięska klasa otrzymała dyplom oraz tytuł KLASY EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA.

Wszystkie reprezentacje klas dzielnie walczyły o mistrzowski tytuł. Uczniowie tak dobrze się bawili, że jeszcze przed końcem rozgrywek pytali już o następny rok.

Również 20 października, od rana uczniowie klas 6, egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia nauczycieli i pracowników szkoły. Nagrodą była odznaka Eksperta Tabliczki Mnożenia i zdobyli ją niemal wszyscy egzaminowani.

O dobrą zabawę w czasie całego szkolnego Dnia Tabliczki Mnożenia zadbały nasze matematyczki: p. Anna Jakubiec, p. Barbara Marijczyn oraz p. Marzena Rak.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło