Sukces naszej nauczycielki

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Sukces naszej nauczycielki

2020-10-29

Pani Agnieszki Sromek, nauczycielka języka polskiego, uzyskała tytuł laureata w "Konkursie na opracowanie scenariusza zajęć dla dzieci na podstawie książek nominowanych do nagrody Żółtej Ciżemki", zorganizowanym przez Bibliotekę Kraków w ramach projektu "Czytelniczy budzik - czas na rodzinne czytanie", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Oto krótki wywiad z panią Agnieszką, przeprowadzony przez bibliotekarkę panią Ewelinę Korczak:

 

Pani Ewelina: Skąd dowiedziała się Pani o konkursie?

Pani Agnieszka: Uwielbiam czytać książki i często przeglądam zakładkę aktualności na stronach internetowych różnych polskich bibliotek, aby dowiedzieć się, jakie nowości wydawnicze pojawiły się w nich. Właśnie podczas przeglądania stron natrafiłam na wiadomość o konkursie.

 

Pani Ewelina: Co skłoniło Panią do wzięcia udziału w konkursie?

Pani Agnieszka: Podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie brałam już udział w podobnym konkursie na opracowanie scenariusza lekcji języka polskiego. Wtedy stworzyłam scenariusz przeznaczony dla młodzieży ponadgimnazjalnej z wykorzystaniem materiałów Cyfrowej Biblioteki POLONA. Udało mi się otrzymać wyróżnienie oraz nagrodę. Miałam okazję, podczas praktyk w jednym z krakowskich liceów, przeprowadzić lekcję zgodnie ze scenariuszem. Uczniowie byli zachwyceni. Pomyślałam, że teraz nadarzyła się kolejna okazja, abym pokazała swoje umiejętności, a przed wszystkim stworzyła scenariusz, który mogę wykorzystać w praktyce z moimi wychowankami. Poza tym praca nauczyciela języka polskiego to moja pasja.

 

Pani Ewelina: Dlaczego wybór spośród listy książek nominowanych do nagrody Żółtej Ciżemki padł na książkę „Bachor”?

Pani Agnieszka: Myślę, że ta książka najbardziej pasuje do omówienia właśnie podczas lekcji języka polskiego J Dodatkowo w interesujący sposób mogłam nawiązać do obowiązkowej lektury, jaką jest „Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej.

 

Pani Ewelina: Czy przeprowadziła już Pani lekcję według tego scenariusza w naszej szkole? 

Pani Agnieszka: Jeszcze nie omawiałam pozycji Jurgielewiczowej z klasami 6. Niemniej jednak na pewno sięgnę po swój autorski scenariusz.

 

 

Jest nam niezmiernie miło, że nauczyciel z taką pasją i zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę i zaraża uczniów miłością do literatury w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

 

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło