Śpiewamy dla Niepodległej

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Śpiewamy dla Niepodległej

2018-11-29

Śpiewamy dla Niepodległej, pod takim hasłem odbyło się spotkanie klas młodszych na świetlicy szkolnej w dniu 21.11. Uczniowie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości śpiewająco. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu, najmłodsi uczniowie bardzo poważnie i uroczyście, w postawie na baczność wyrazili szacunek dla ojczyzny. Wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani, a na ich piersiach widniały biało-czerwone kotyliony.

Następnie każda z klas zaprezentowała przygotowaną wcześniej piosenkę o tematyce patriotycznej. Można było usłyszeć takie tytuły jak „Szara piechota”, „Ułani”, „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Płynie Wisła”, „Idą leśni” czy „Legiony”. Najmłodsi bardzo dobrze poradzili sobie z interpretacją niełatwych dla nich utworów.

Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali bardzo melodyjną piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”, której wpadający w ucho refren długo jeszcze towarzyszył dzieciom podczas kolejnych zajęć.

Cieszymy się, że nasi podopieczni mogli z uśmiechem na twarzy i pieśnią na ustach uczcić wyjątkową, bo 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.