SPELLING BEE

Konkursy » KONKURSY 2023/2024 » SPELLING BEE

2023-10-13

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas 8 do wzięcia udziału w SPELLING BEE – Międzyszkolnym Konkursie Literowania dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej.

 

Konkurs wzorowany jest na amerykańskich konkursach SPELLING BEE, cieszących się niezwykłą popularnością wśród nastolatków w USA. Jego celem jest propagowanie znajomości języka angielskiego, a w szczególności umiejętności literowania i poprawnego zapisu słownictwa.

Tematem przewodnim tej edycji Konkursu są Warzywa, Owoce, Zioła. Sprawdzana będzie także znajomość pisowni innych popularnych słów.

 

Konkurs składa się z dwóch części:

- część I to eliminacje wewnątrzszkolne, które odbędą się 3 listopada 2023 r. na terenie naszej szkoły i będą polegały na poprawnym zapisaniu oraz przeliterowaniu przez uczestników podanych słów. Do części II przejdą 3 uczestnicy z największą ilością punktów.

- część II odbędzie się 2listopada 2023 r. w siedzibie VIII LO i będzie składała się z 4 etapów:

Etap I – polegający na poprawnym zapisaniu przez uczestników 4 słów literowanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo ogólne),

Etap II – polegający na poprawnym przeliterowaniu przez uczestników 3 wylosowanych słów podanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo z kategorii Warzywa, Owoce, Zioła),

Etap III – polegający na poprawnym przeliterowaniu przez uczestników 2 wylosowanych słów podanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo ogólne + Warzywa, Owoce, Zioła),

Finał – polegający na poprawnym przeliterowaniu przez uczestników wylosowanych słów podanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo ogólne).

 

Zgłoszenia należy kierować poprzez wysłanie wiadomości przez Mobidziennik do p. Aleksandry Woźniak – szkolnego koordynatora konkursu do dnia 27 października 2023 r., oraz wypełnić i oddać zgodę koordynatorowi lub innemu nauczycielowi języka angielskiego.

 

Udział w konkursie jest bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

ZAPRASZAMY!!

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło