SPELLING BEE

Konkursy » KONKURSY 2022/2023 » SPELLING BEE

2023-03-01

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas 8 do wzięcia udziału w SPELLING BEE – I Międzyszkolnym Konkursie Literowania dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej.

Konkurs wzorowany jest na amerykańskich konkursach SPELLING BEE, cieszących się niezwykłą popularnością wśród nastolatków w USA. Jego celem jest propagowanie znajomości języka angielskiego, a w szczególności umiejętności literowania i poprawnego zapisu słownictwa.

Tematem przewodnim tej edycji Konkursu są Zwierzęta Europy. Sprawdzana będzie także znajomość pisowni innych popularnych słów.

Konkurs składa się z dwóch części:

- część I to eliminacje wewnątrzszkolne, które odbędą się 21 marca 2023r. na terenie naszej szkoły i będą polegały na poprawnym zapisaniu oraz przeliterowaniu przez uczestników podanych słów. Do części II przejdą 3 uczestnicy z największą ilością punktów.

- część II odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. w siedzibie VIII LO i będzie składała się z 4 etapów:

Etap I – polegający na poprawnym zapisaniu przez uczestników 4 słów literowanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo ogólne),

Etap II – polegający na poprawnym przeliterowaniu przez uczestników 3 wylosowanych słów podanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo z kategorii Zwierzęta Europy),

Etap III – polegający na poprawnym przeliterowaniu przez uczestników 2 wylosowanych słów podanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo ogólne + Zwierzęta Europy);

Finał – polegający na poprawnym przeliterowaniu przez uczestników wylosowanych słów podanych przez prowadzących (obowiązuje słownictwo ogólne).

Zgłoszenia należy kierować poprzez wysłanie wiadomości przez Mobidziennik do p. Aleksandry Woźniak – szkolnego koordynatora konkursu do dnia 15 marca 2023r., oraz wypełnić i oddać zgodę koordynatorowi lub innemu nauczycielowi języka angielskiego.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

ZAPRASZAMY!!!