Spektakl "To nie żarty - czyli ostrożność nigdy nie zawadzi"

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Spektakl "To nie żarty - czyli ostrożność nigdy nie zawadzi"

2016-05-09

W naszej szkole mieliśmy ostatnio zaszczyt gościć wspaniałych aktorów, Dariusza Skowrońskiego i Wiesława Cichego założycieli "Teatru Nie-Wielki Pompon z Bąblem" z Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "To nie żarty - czyli ostrożność nigdy nie zawadzi". Jedyny taki w Bielsku-Białej spektakl odbył się w obecności gości z Ratusza, MZO, Policji, MOPS-u, oraz lokalnych polityków. Artyści dzięki gościnności naszej Pani Dyrektor w ten niezwykle atrakcyjny sposób pragną zwrócić uwagę osób zajmujących się zagadnieniami z zakresu profilaktyki i prewencji w naszym mieście na możliwość przybliżenia i podsumowania tematów bezpieczeństwa wszystkim uczniom szkół podstawowych w Bielsku.

Bardzo mocny walor edukacyjny, niewątpliwie mistrzowska gra aktorska i spora dawka humoru sprawiły, że dzieci nie tylko rewelacyjnie się bawiły, ale też z całą pewnością wyniosły z przedstawienia wiele cennych wskazówek dotyczących postępowania w czasie drogi do szkoły oraz w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych, których jak wiemy dzisiaj nie brakuje. Trudno uwierzyć, że zaledwie dwuosobowa obsada w tym spektaklu potrafiła zahipnotyzować naszych uczniów na całą godzinę! Zresztą nie tylko uczniów… Wraz z Pomponem i Bąblem dzieci nauczyły się nie tylko odróżniać od siebie tych bohaterów, ale też radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Wartościowe i jakże istotne rady oraz wskazówki zapewne na długo pozostaną w pamięci małych widzów, gdyż utrwalone zostały w naturalny sposób m. in. za pomocą piosenek i zabawnych wierszyków. Dzieci cały czas aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Barwne postacie – Bąbel i Pompon - przypominały m. in. do czego potrzebna jest legitymacja, co robić gdy się ktoś zgubi, komu można ufać, a także jakie są podstawowe numery telefonów alarmowych. Gromkie brawa na koniec i owacje na stojąco najlepiej oddały atmosferę i emocje towarzyszące dzieciom podczas spektaklu. „Kiedy znowu odwiedzą nas Pompon i Bąbel?” – pytali uczniowie chwilę później w salach. Mamy nadzieję że niedługo!