Smerfy w Bajkowej Krainie

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Smerfy w Bajkowej Krainie

2015-01-27

27 stycznia 2015 w Auli WSA Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja odbyła się premiera szkolnego spektaklu pt: „Smerfy w Bajkowej Krainie”.

Na niebieskiej scenie pojawiły się znane wszystkim sympatyczne stwory w białych czapeczkach – Smerfy !!!

Skuteczne czary Gargamela i Klakiera sprawiły, że wioska Smerfów zniknęła. Ważniak, Zgrywus, Ciamajda, Smerfetka wraz z przyjaciółmi i Papą Smerfem muszą odnaleźć drogę do domu. W powrocie do wioski pomagają im bajkowe postacie - Czerwony Kapturek, Dzwoneczek, Krasnoludki, a nawet Piraci.

Spektakl wystawiono w tym dniu dwukrotnie - po raz pierwszy przed bardzo wymagającą publicznością - przedszkolakami z zaproszonych bielskich przedszkoli, następnie dla gości, szkolnej społeczności i oczywiście rodziców.

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów koła teatralnego - pod kierunkiem p. Agnieszki Marczyńskiej i koła wokalnego prowadzonego przez p. Annę Chrobak - Steckel. Multimedialna scenografia powstała dzięki pracom plastycznym uczniów p. Ewy Żydek. Pracę młodych aktorów nagrodzono gromkimi brawami.