Słyszeliśmy z nieba muzykę – czyli cieszyńskie śpiewanie

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Słyszeliśmy z nieba muzykę – czyli cieszyńskie śpiewanie

2016-01-05

Radość ze świątecznej aury wspólnego muzykowania trwa nieprzerwanie już od XII wieku. Pielęgnując ludową tradycję kolędowania dzieci z naszej szkoły drugi rok z rzędu udały się do Cieszyna. Na deskach tamtejszego Teatru im. Adama Mickiewicza 02.01.2016 r. odbyło się nietuzinkowe wydarzenie -Świąteczny Koncert – Dzieci śpiewają Kolędy. Mali kolędnicy ze szkół pobliskich miast głosili Chwałę Panu w myśl piękna kolęd i pastorałek.  Wszystkim artystom i wykonawcom koncertu przyświecał jednoczący cel, zatrzymanie magii świąt i czerpanie radości z głoszenia Dobrej Nowiny.

Wśród utalentowanych kolędników – ośmiu zespołów i chórków znalazł się także Zespół Wokalny  … reprezentujący naszą szkołę. Rozbrzmiewały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w różnych aranżacjach i interpretacjach, ale łączyło je jedno – wielka radość i muzyczne wyszukanie. Nasz 16 – osobowy Zespół Wokalny wykonał 3 oryginalne utwory z urozmaiconym zestawieniem głosowym i o różnorodnym charakterze. Publiczność bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęła występ bielskich uczniów, rewanżując się gromkimi brawami za wielobarwne opowieści wokalne.

Dziękujemy organizatorowi świątecznego przedsięwzięcia - Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, która w ramach naszej kwitnącej, międzyszkolnej przyjaźni zaprosiła do udziału Zespół Wokalny. Wszystkim artystom gratulujemy występu i zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Zapraszamy do galerii.