Rekomendacja Alicji

Dla uczniów » Uczeń z książką - NOWOŚĆ » Rekomendacja Alicji

Alicja z klasy 4a opowiedziała o dwóch zupełnie różnych książkach, które przypadły Jej do gustu. Chciała pokazać, że różne historie mogą nas zainspirować i nie warto zamykać się na jeden gatunek literatury. Fascynujące opowieści, z jednej strony o polskiej Noblistce, kobiecie, która jako jedna z niewielu zawładnęła światem chemii, z drugiej strony historie o bogach z Olimpu, które są podstawą kultury i tradycji literackiej, zostały w przystępny sposób za sprawą autorów opowiedziane młodym czytelnikom. Po książki polecone przez Alicję sięgnie zapewne nie jeden uczeń szkoły podstawowej.

 

Zapraszamy do przeczytania krótkiej rekomendacji Alicji, która proponuje swoim kolegom i koleżankom książki pt. „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” Julity Grodek oraz „Ja, Zeus i ekipa z Olimpu” Franka Schwiegera.

 

Bardzo chciałam polecić dwie książki: „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” Julity Grodek oraz „Ja, Zeus i ekipa z Olimpu” Franka Schwiegera. Pierwsza z książek opowiada o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Dzięki książce dowiedziałam się wiele o osiągnięciach polskiej Noblistki, o radzie i polonie – dwóch pierwiastkach, które wynalazła i jaki mają związek z Polską. Druga książka opowiada o mitach greckich w sposób żartobliwy, a zarazem wierny klasycznym podaniom. Dzięki niej w łatwy sposób zapamiętałam historie najważniejszych greckich bogów. Polecam z całego serca – Alicja.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło