Recepta na bezpieczne ferie

Aktualności » ARCHIWUM 2021/2022 » Recepta na bezpieczne ferie

2022-02-01

Wszyscy uczniowie, w tym nasi „dwójkowi”, z niecierpliwością czekają na zbliżające się i upragnione dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku przypadają one dość późno, bo w drugiej połowie lutego. Rozpoczynają się w najbardziej romantycznym dniu roku, czyli 14 lutego. Powrót przypada tradycyjnie na poniedziałek 28 lutego. Miejmy nadzieję, że już w formie stacjonarnej.

Dużo wcześniej zastanawiamy się, jak spędzić ten wyjątkowy czas? Odpowiedź jest zaskakująco prosta: BEZPIECZNIE!

Pamiętajmy, że ferie to okres wytchnienia od nauki szkolnej, dłuższego spania i czasu przeznaczonego głównie na regenerację i relaks. Część z nas wyjeżdża, pozostali odpoczywają w swoich domach. Warto jak najwięcej tego czasu spędzić na świeżym powietrzu, pamiętając jednocześnie o ciepłym ubraniu, przy którym obowiązkowo znajdzie się element odblaskowy.

Zadbajmy o to, abyśmy tych dwóch tygodni nie spędzili jak Bodzio i Pulpet, niesforni bohaterowie opowiadania Grzegorza Kasdepke „A fe, takie ferie!”, którzy całe ferie bili rekordy nie w zjeżdżaniu na sankach, ale w graniu na komputerze.  Spędźmy ten czas jak najbardziej aktywnie. Zima daje tyle możliwości. Spacerujmy, uprawiajmy różnorodne sporty zimowe (snowboard, narty, łyżwy czy sanki). Ale! Zjeżdżajmy wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach, abyśmy nie skończyli z nogą w gipsie jak Linus z „Listu od…” Katarzyny Ryrych!

Uważajmy na siebie w tym czasie i wróćmy szczęśliwie do szkoły, aby opowiedzieć kolegom i koleżankom o tym cudownie spędzonym czasie. Poradnik bezpiecznego spędzenia ferii załączamy w postaci plakatu.

Bezpiecznych ferii Drodzy Uczniowie! Dbajcie o siebie i bliskich. Nie zapomnijcie ulepić bałwana i przeczytać ciekawej książki 😊