Przestrzenne konstrukcje w małej skali

Laboratoria przyszłości » Przestrzenne konstrukcje w małej skali

2023-02-24

W ostatnim miesiącu do naszej szkoły wpłynęło bardzo dużo nowych atrakcyjnych sprzętów zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Nasi nauczyciele wraz z uczniami od razu zabrali się za wypróbowanie pomocy dydaktycznych, aby jak najszybciej wdrożyć się w ich działanie. Pracowaliśmy m.in. z długopisami 3d, wieloma rodzajami kreatywnych klocków oraz przedmiotowymi zestawami  konstrukcyjnymi.

 

 

 

Podczas lekcji chemii uczniowie klas starszych omawiali długi i trudny dział jakim są sole. Na jego zakończenie korzystając z zestawów konstrukcyjnych chemii w małej skali, zakupionych w programie Laboratoria Przyszłości, samodzielnie wykonali eksperyment – ogród chemiczny. Polegał on na wprowadzeniu do roztworu szkła wodnego (będącego roztworem soli – krzemianu sodu) kryształów różnych soli. W efekcie maleńkich kryształków otrzymano sporej wielkości struktury przypominające rośliny rosnące w szybkim tempie na oczach uczniów.

 

  

 

Podczas lekcji fizyki uczniowie klas siódmych badali ruch jednostajny prostoliniowy za pomocą nowej aplikacji „Didakta fizyka”.

 

 

Na świetlicy szkolnej w lutym działo się bardzo dużo. Najmłodsi uczniowie 14 lutego w święto zakochanych tworzyli długopisami 3D piękne serduszka walentynkowe, którymi obdarowali później swoich najbliższych.

 

  

 

Spora część młodszych dzieci zapoznawała się z nowymi klockami konstrukcyjnymi i od razu próbowała tworzyć różnego rodzaju kształty. Motywem najczęściej wybieranym przez dziewczynki były zwierzęta i pojazdy, a chłopcy w tym czasie starali się ułożyć jak najwyższe wieże. Podczas takiej zabawy dzieciaki rozwijały wyobraźnię, zdolności manualne i logiczne myślenie.

 

   

 

Okazało się, że świetlica ma również sporo miłośników robótek ręcznych, a dokładnie szydełkowania. Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” szkoła zakupiła kilkadziesiąt szydełek, więc możemy nawet w taki sposób rozwijać u dzieci dodatkowe umiejętności. Trochę to potrwa ale efekty pracy będą za niedługo widoczne.

 

  

 

Uczniowie klas starszych na zajęciach koła plastycznego także podjęli naukę obsługiwania długopisów 3D i rozpoczęli  kolorową, przestrzenną zabawę. Przydały się też kombinerki do przycinania filamentu zakupione w ramach programu.

Aktualnie mamy wiele nowych sprzętów, więc już niebawem nasza galeria na stronie się powiększy. Będą mikroskopy, hafciarki i wiele innych.

 

  

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło