Przedstawienie koła teatralnego pt. Teatrzyk bajkowy

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Przedstawienie koła teatralnego pt. Teatrzyk bajkowy

2019-05-08

W dniu 30 kwietnia 2019r. w naszej szkolne odbyło się przedstawienie dla klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego pt. „Teatrzyk bajkowy”.

Spektakl został wystawiony przez uczniów koła teatralnego. Scenariusz został napisany na podstawie znanych bajek, czyli „Jasia i Małgosi”, „Kopciuszka”, „Królewny Śnieżki”, „O rybaku i złotej rybce”, Brzydkie kaczątko” i „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Wybrane wątki zostały połączone w nową oryginalną bajkę.  Przedstawienie miało miejsce w szkolnej świetlicy i mimo wielkiej tremy występujących, którzy musieli w kilku przypadkach zastąpić nieobecnych aktorów, otrzymało duże brawa. Prawie wszystkie bajki zostały przez widzów rozpoznane, chociaż ich bohaterowie odgrywali czasem zaskakująco inne role. Taka była bowiem idea „Teatrzyku”.

Na spektakl przybyli uczniowie oraz wychowawcy. Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyła cisza podczas występu oraz gromkie brawa dla młodych aktorów.

Z podziękowaniami dla naszych aktorów, opiekunki koła teatralnego – pani Agnieszka Sromek i pani Bożena Rogolińska.