Podróż do muzycznej krainy Prokofieva

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Podróż do muzycznej krainy Prokofieva

2018-03-15

W ramach wieloletniej współpracy naszej szkoły z Państwową  Szkołą Muzyczną im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej, uczniowie klas 1-3 otrzymali zaproszenie na muzyczną adaptację rosyjskiej baśni ludowej pod tytułem "Piotruś i Wilk". Dla naszych uczniów była to wspaniała okazja, aby poznać świat muzyki klasycznej.

"Piotruś i wilk" to historia o odkrywaniu świata, która niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, ale także o pokonywaniu barier i wyzwań. Inscenizacja utrzymana była w lekkiej, humorystycznej konwencji, która bardzo podobała się dzieciom. Ciekawym zabiegiem było przedstawienie postaci poprzez muzykę. Każdego z bohaterów symbolizował w utworze inny instrument: Ptaszka – flet, Kota – klarnet, Piotrusia – kwintet smyczkowy natomiast Myśliwych – talerze i bęben. Na uznanie zasługuje wspaniała gra aktorska oraz ciekawa scenografia.

Dzięki uprzejmości szkoły muzycznej, dzieci spędziły bardzo wartościowy oraz inspirujący dzień i były tym zachwycone.