Planszówki pod Szyndzielnią
2025-10-20
 
W piątek 17.10.25r. w Hali Widowiskowo - Sportowej u stóp Szyndzielni rozpoczęła się kolejna edycja Beskidzkiego Festiwalu Gier Planszowych. Nasza szkoła wzięła udział w evencie jako PIERWSZA w mieście, gdyż organizatorzy umożliwili naszym uczniom i ich opiekunom zwiedzanie stanowisk i udział w atrakcjach przed uczestnikami komercyjnymi.
 Na specjalne zaproszenie organizatora mogliśmy korzystać z proponowanych atrakcji. Znaleźliśmy się w centrum niesamowitego świata gier planszowych, karcianych i RPG!!! Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze stanowiskami sprzedażowymi wielu wydawnictw i producentów gier planszowych, karcianych, fabularnych PRGów i innych gier - jak reklamują organizatorzy - bez prądu; wziąć udział w turniejach gier zręcznościowych czy sesjach popularnych gier: Klask, Krew na Zegarze, Splendor, Catan, 7 cudów świata, Sny, Czółko, Monopoli.
 
Sporym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się także dodatkowe atrakcje - rzut do celu, stanowisko wirtualnej rzeczywistości i znana nam wszystkim wykreślanka literowa proponowana przez "Punkt 11".
 
W tym roku pod Szyndzielnią zagościło także stanowisko znanej nam akcji "ZaJaki".
 
Każdy znalazł coś interesującego dla siebie.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Arturowi Szymale - głównemu organizatorowi i rodzicowi jednego z naszych uczniów - za to WYJĄTKOWE zaproszenie i serdeczne przyjęcie naszej dwójkowej społeczności na tej ważnej na mapie naszego miasta i regionu cyklicznej imprezie.