Pierwszaki też potrafią w 3D

Laboratoria przyszłości » Pierwszaki też potrafią w 3D

2022-12-16

Połączenie nauki z zabawą to zawsze świetna rzecz.

My, pierwszoklasiści z 1c mieliśmy okazję spróbować swoich sił i zgłębić tajemnice projektowania i drukowania w 3D. W pracowni komputerowej pod czujnym okiem Pani Agnieszki, Pani Justyny i Pana Wicedyrektora ćwiczyliśmy logowanie się do komputerów, otwieranie strony internetowej, logowanie się do programu i w końcu, nauczeni przez Pana Wicedyrektora, mogliśmy projektować nasze własne trójwymiarowe małe dzieła.

Po kilku godzinach z zainteresowaniem patrzyliśmy, jak to, co niedawno było tylko obrazkiem na ekranie komputera, powstaje w rzeczywistości - upominki świąteczne dla rodziców. W gabinecie na drukarce 3D zakupionej w ramach programu "Laboratoria przyszłości" jako pierwszą drukowaliśmy pracę Antka i wybieraliśmy kolory filamentów do naszych projektów.

Nasze wydruki są już wszystkie gotowe.

Zostało nam tylko je pięknie zapakować i czekać na święta.