Peny 3D i kule musujące

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Peny 3D i kule musujące

2022-12-20

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną dawką informacji o tym w jaki sposób wdrażamy naszych uczniów w obsługę ciekawych sprzętów zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Tym razem dzieci różnych grup wiekowych miały możliwość tworzenia rysunków długopisami 3D, drukowania ciekawych projektów za pomocą drukarki 3D oraz tworzenia kul musujących do kąpieli z wykorzystaniem nowego wyposażenia pracowni chemicznej.

Początkiem grudnia dzieci w trakcie zajęć świetlicowych, miały możliwość korzystania z nowej technologii. Tradycyjne długopisy zamieniły na długopisy 3D. Rysowanie długopisem 3D to rozwijanie kreatywności i nauka planowania przestrzennego. Korzystając z długopisów 3D ćwiczymy także zdolności manualne i koncentrację uwagi. Dzięki technologii 3D w prosty sposób możliwe jest tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji.

Na pierwszych zajęciach dzieci poznały budowę długopisów, instrukcję działania oraz zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu. Na kolejnych tworzyły już swoje pierwsze projekty. Najpierw proste - płaskie, następnie już bardziej skomplikowane – przestrzenne.

W listopadzie odbyły się również zajęcia otwarte dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawców świetlicy szkolnej. W trakcie tych zajęć uczniowie tworzyli pierwszy przestrzenny projekt, a nauczyciele mieli możliwość obserwacji zajęć z wykorzystaniem długopisów 3D.

Podczas gdy młodsi uczniowie zajęci byli poznawaniem nowoczesnej technologii, starsi uczniowie klas 7 i 8 w trakcie lekcji chemii tworzyli sole do kąpieli z wykorzystaniem nowych misek, sztućców i innego potrzebnego wyposażenia kuchennego zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie w grupach odważali i mieszali składniki podstawowe, a potem wg uznania dodawali suszone kwiaty, barwniki i aromaty. Największą popularnością cieszyły się kule o zapachu świątecznych pierniczków z dodatkiem cynamony, kardamonu, goździków i kakao.

Zakupionych sprzętów mamy coraz więcej, więc niebawem pojawią się kolejne ciekawe informacje z wdrażania programu „Laboratoria Przyszłości” w życie naszej szkoły.