Październik nauczycielem i szkołą stoi

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2021/2022 » Październik nauczycielem i szkołą stoi

2021-10-06

W tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy Was, drodzy uczniowie, zaprosić w tym jubileuszowym roku, do wyjątkowego świętowania. Oprócz tradycyjnych spotkań z nauczycielami i akademii zachęcamy Was, żebyście przyjrzeli się swoim nauczycielom, pomyśleli, za co ich kochacie, co w nich jest wyjątkowego, może zabawnego i abyście stworzyli o swoim ukochanym nauczycielu dzieło!

 

Jeżeli waszym ulubionym sposobem pracy twórczej są sztuki wizualne, zapraszamy do konkursu plastycznego. Stwórzcie w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika, techniki mieszane itp.) portret lub karykaturę wybranego nauczyciela z naszej szkoły. Format prac A4 lub A3.
Czekamy na oryginalne prace plastyczne, mile widziane niekonwencjonalne rozwiązania.
Uczniowie klas 4-8 składają opisane prace (imię nazwisko, klasa, imię i nazwisko portretowanego nauczyciela) u p. Ewy Żydek, wychowawców lub w sekretariacie szkoły do 22.10.2021.
Natomiast uczniowie klas 1-3 u wychowawców, również do 22.10.2021.
Więcej szczegółów u p. Ewy Żydek oraz opiekunów Rady Dziecięcej.

 

Jeżeli zdecydowanie wolicie twórczość literacką zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim na wiersz, fraszkę lub opowiadanie o tematyce szkolnej. Do udziału zapraszamy uczniów klas 4-8 . Wasze wspomnienia, refleksje i opinie przedstawione w humorystyczny lub poważny sposób pozwolą spojrzeć na szkołę i nauczycieli jak na miejsce nie tylko nauki i przekazywania wiedzy.
Komisja będzie oceniać język, sprawność posługiwania się wybraną formą literacką i poczucie humoru autora. Wydrukowane prace można składać u p. Grażyny Jelińskiej-Górnej i p. Doroty Przybylskiej do 22.10.2021. O szczegóły pytajcie nauczycieli i szukajcie na tablicy ogłoszeń w budynku B.

 

Wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej oraz w szkolnej gazetce /Rejzetce/.

 

Przypominamy również o trwającym konkursach na laurkę i życzenia dla szkoły, które to prowadzi nasza biblioteka.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło