Pasowanie

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Pasowanie

2022-11-08

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Ten szcze­gólny dzień odbył się 28 paździer­nika 2022 roku. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się z zaangażowaniem tekstów, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Uroczystość prowadzili starsi koledzy z klasy czwartej, którzy skrupulatnie sprawdzili pośród pierwszoklasistów znajomość „Dwójkowego” programu sportowego w poszczególnych klasach, od pierwszej do ósmej. Wszyscy zdali „śpiewająco”.

Potem w niezwykle podniosłej atmosferze, uroczyście przed sztandarem szkoły, odświętnie ubrani pierwszoklasiści przyrzekali: „... że się bardzo postarają pilnie świat poznawać oraz dobry przykład innym dawać. Być pomocnym, w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę. Ślubowali uroczyście nauczycieli szanować, do lekcji się przygotować, działać na rzecz swojej szkoły, być uprzejmym i wesołym. …”

Aż w końcu nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani Dyrektor Grażyna Lorek zaczarowanym, sporych rozmiarów ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia, a wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom medale: „Pierwszak na medal”. Pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz słodka niespodzianka czekała na uczniów w klasach. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć grupowych oraz indywidualnych.

Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila. A rodzi­com gra­tu­lu­jemy tak zdol­nych pociech.

Zapraszamy do galerii.