Ortograficzne potyczki w Cieszynie

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Ortograficzne potyczki w Cieszynie

2015-05-25

W środę (20.05) uczennice naszej szkoły - Oliwia Weksej, Olga Świtalska i Łucja Staszczuk uczestniczyły, wraz z uczniami ze szkół podstawowych działających na terenie Cieszyna, jak również Czeskiego Cieszyna, w VI Cieszyńskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez zaprzyjaźnioną z nami Szkołę Podstawową Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz tamtejszy Urząd Miasta. Autorem tegorocznego dyktanda był gość specjalny dr Wojciech Śmieja, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, podróżnik i reportażysta. Tematyka tekstu dyktanda zakorzeniona była w cieszyńskim klimacie. Dotyczyła poszukiwań kwiatu cieszynianki i nie były to poszukiwania łatwe. Nie było bowiem bezbłędnych prac.

Uczestnicy Konkursu po jego zakończeniu wysłuchali wykładu na temat „Istot włochatych w Bułgarii i na Górnym Śląsku”, wygłoszonym przez autora dyktanda oraz zwiedzili Kościół Ewangelicki wraz z muzeum.

Ogłoszenie wyników miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyna.

Nie zdobyliśmy wprawdzie ortograficznych wyróżnień, ale zyskaliśmy cenne, ortograficzne doświadczenia i szykujemy się do boju w przyszłej edycji cieszyńskiego dyktanda.