Odwiedziny Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Odwiedziny Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata

2023-11-22

Dzięki uprzejmości dyrekcji uczniowie klas 7-mych mieli okazję zobaczyć "od środka" Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej.

Na parterze szkoły w Galerii Akcent zobaczyliśmy wystawę portretów Franza Kafki, będących efektem udziału uczniów klas czwartych w warsztatach, prowadzonych przez Pana Profesora Zbigniewa Bajka. Na piętrze szkoły wystawę prac Pana Profesora Ernesta Zawady, zatytułowanej: „Więcej niż pół milimetra” oraz obrazy autorstwa uczennic i uczniów obecnych klas 5-tych powstałych w czasie szkolnych plenerów.

Po szkole oprowadzali nas p. Paweł Kwaśny, p. Agnieszka Fuczik, p. Iwona Korus. Pokazali nam i opowiedzieli o pracowni rysunku i malarstwa, pracowni rzeźby. Pracowni projektowania graficznego oraz druku artystycznego.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe przybliżenie charakteru działalności szkoły oraz poświęcony nam czas.