Od ziarenka do bochenka

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Od ziarenka do bochenka

2015-06-10

Zgodnie z majową tradycją klasy 1c i 1e wybrały się na wycieczkę klasową, której celem było przyjrzenie się z bliska jak powstaje chleb i nie tylko. Uczniowie odwiedzili Chlebową Chatę w Górkach Małych.

Pierwszym wyzwaniem była pobudka, ponieważ autokar czekał na nas już o 7.15. Po niedługim czasie dotarliśmy na miejsce, gdzie sporo dowiedzieliśmy się na temat tego, jak dawniej wyglądały gospodarstwa, jak pracowano, mieszkano, jakiego sprzętu używano w domu i zagrodzie.

Uczniowie mogli osobiście zemleć ziarno, upiec podpłomyk, oddzielić śmietanę od mleka, ubić tą śmietanę na masło, a później spróbować jak smakują własnoręcznie przygotowane wyroby. O swojej pracy i o życiu w ulu, opowiedział nam doświadczony pszczelarz, który pokazał dzieciom czego na co dzień używa w swojej pracy. Odwiedziliśmy również nietoperze, które zamieszkały w pobliskim gimnazjum w Brennej. Dzieci wzięły też udział w warsztatach malowania na szkle.

Wszyscy chętnie angażowali się w zajęcia i pełni wrażeń wrócili pod szkołę, gdzie czekali rodzice. Może wycieczka będzie zachętą dla naszych uczniów, by w przyszłości uciec z miasta i założyć gospodarstwo agroturystyczne, do którego będą chętnie przyjeżdżały dzieciaki?

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło